رویه های ارسال سفارش

سفارشات مشتریان از طریق یکی از روشهای زیر برای آنها ارسال می گردد:

۱- پیک رائیکا : این روش در حال حاضر تنها برای مشتریان شهر تهران قابل استفاده است . هزینه ارسال  برای سفارشات بیش از ۱۷۰ هزار تومان در تهران رایگان است و برای سفارشات با مبلغ کمتر از ۱۷۰ هزار تومان  برابر با نه هزار تومان ( ۹۰۰۰ تومان )می باشد.برای مشتریان شهر تهران حداکثر پس از یک روز کاری سفارشات به درب منزل ارسال خواهد گردید .

۲- شرکت پست: سفارشات کلیه مشتریان (غیر از شهر تهران) از طریق شرکت پست به یکی از روشهای “پست سفارشی” و یا ” پست پیشتاز”  به انتخاب مشتری  ارسال می گردد.

پست پیشتاز : این سرویس  دارای تعهد زمانی بوده و در بازه زمانی ۱ روز برای مرسولات شهری و درون استانی و ۲ الی ۵ روز برای مراکز استان ها و سایر شهرستان ها توزیع می گردد.

پست سفارشی :(بدستور اداره پست موقتا از تاریخ ۲۹- ۴ -۹۹ تا اطلاع بعدی این روش غیر فعال است) . در این روش شرکت پست معمولا بین ۳ تا ۵ روز کاری سفارش را به مشتری تحویل می شود.

هزینه ارسال از طریق پست پیشتاز بیشتر و مدت زمان تحویل به مشتری کمتر از روش پست سفارشی می باشد.

بعد از پرداخت هزینه سفارش ، حداکثر ظرف ۴۸ ساعت کد مرسوله برای مشتری ارسال می گردد . لازم به ذکر است مشتریان با ورود به سایت شرکت پست می توانند از آخرین وضعیت مرسوله خود آگاه گردند:

http://post.ir

در زمان نهایی شدن سفارش هزینه در فاکتور مشتری لحاظ می گردد.سفارشات تمامی شهرها بغیر از تهران تنها در صورت تسویه هزینه ، ارسال خواهد شد.

سپس کد مرسوله بصورت پیامک یا “یادداشت در پروفایل مشتری” به اطلاع مشتری خواهد رسید.

۳-تحویل محلی رایگان (دریافت سفارش توسط مشتری در محدوده بلوار استادمعین ) : مشتریان می توانند با سفارش بیش از ۵۰ هزار تومان شخصا با هماهنگی قبلی برای دریافت سفارش به انبار رائیکا (واقع در بلوار استادمعین) مراجعه نمایند و سفارششان را تحویل بگیرند تا بدین صورت هزینه نقدی بابت ارسال نپردازند .

۴- پس کرایه(باربری): این روش برای سفارشات بیش از ۲ کیلوگرم و شهرستانها فعال است. در این روش مرسوله با باربری ارسال میشود اما تحویل درب منزل مشتری انجام نمیگیردد و مشتری باید از نمایندگی باربری درشهرستان خود سفارش را تحویل بگیرد.(این روش فعلا بصورت آزمایشی فعال است)

توجه:روش پس کرایه تنها برای بسته های سنگین که ارسال با پست مقرون به صرفه نیست توصیه میگردد که مشتری باید از باربری شهرستان خود سفارش را تحویل بگیرد.