رویه های ارسال سفارش

سفارشات مشتریان از طریق یکی از روشهای زیر برای آنها ارسال می گردد:

۱- پیک رائیکا : این روش در حال حاضر تنها برای مشتریان شهر تهران قابل استفاده است . هزینه ارسال  برای سفارشات بیش از ۳۰۰ هزار تومان در تهران رایگان است و برای سفارشات با مبلغ کمتر از ۳۰۰ هزار تومان  برابر با یازده هزار تومان ( ۱۱۰۰۰ تومان )می باشد.برای مشتریان شهر تهران در سریعترین زمان ممکن و حداکثر پس از یک روز کاری بعد از ثبت سفارش،  به درب منزل ارسال خواهد گردید .

۲- پیک موتوری فوری : سفارشات داخل شهر تهران بوسیله پیک موتوری بصورت فوری ظرف ۳ ساعت ارسال می گردد. برای استفاده از این روش می بایست سفارش تا ساعت ۱۴ روزهای کاری شنبه تا چهارشنبه، ثبت گردد. هزینه این روش ۲۷ هزار تومان ثابت می باشد.

۳- شرکت پست: سفارشات کلیه مشتریان (غیر از شهر تهران) از طریق شرکت پست به یکی از روشهای “پست سفارشی” و یا ” پست پیشتاز”  به انتخاب مشتری  ارسال می گردد.

پست پیشتاز : این سرویس  دارای تعهد زمانی بوده و در بازه زمانی ۱ روز برای مرسولات شهری و درون استانی و ۲ الی ۵ روز برای مراکز استان ها و سایر شهرستان ها توزیع می گردد.

پست سفارشی :(بدستور اداره پست موقتا از تاریخ ۲۹- ۴ -۹۹ تا اطلاع بعدی این روش غیر فعال است) . در این روش شرکت پست معمولا بین ۳ تا ۵ روز کاری سفارش را به مشتری تحویل می شود.

هزینه ارسال از طریق پست پیشتاز بیشتر و مدت زمان تحویل به مشتری کمتر از روش پست سفارشی می باشد.

بعد از پرداخت هزینه سفارش ، حداکثر ظرف ۴۸ ساعت کد مرسوله برای مشتری ارسال می گردد . لازم به ذکر است مشتریان با ورود به سایت شرکت پست می توانند از آخرین وضعیت مرسوله خود آگاه گردند:

http://post.ir

در زمان نهایی شدن سفارش هزینه در فاکتور مشتری لحاظ می گردد.سفارشات تمامی شهرها بغیر از تهران تنها در صورت تسویه هزینه ، ارسال خواهد شد.

سپس کد مرسوله بصورت پیامک یا “یادداشت در پروفایل مشتری” به اطلاع مشتری خواهد رسید.

۴-دریافت توسط مشتری (دریافت سفارش توسط مشتری در محدوده بلوار استادمعین ) : مشتریان می توانند با سفارش بیش از ۵۰ هزار تومان شخصا با هماهنگی قبلی برای دریافت سفارش به انبار رائیکا (واقع در بلوار استادمعین) مراجعه نمایند و سفارششان را تحویل بگیرند تا بدین صورت هزینه نقدی بابت ارسال نپردازند .

۵- پس کرایه(باربری): این روش برای سفارشات بیش از ۲ کیلوگرم و شهرستانها فعال است. در این روش مرسوله با باربری ارسال میشود اما تحویل درب منزل مشتری انجام نمیگیردد و مشتری باید از نمایندگی باربری درشهرستان خود سفارش را تحویل بگیرد.(این روش فعلا بصورت آزمایشی فعال است)

توجه:روش پس کرایه تنها برای بسته های سنگین که ارسال با پست مقرون به صرفه نیست توصیه میگردد که مشتری باید از باربری شهرستان خود سفارش را تحویل بگیرد.