امنیت در خریدهای اینترنتی

نکات امنیتی در خریدهای آنلاین( اینترنتی)
با توجه به سهولت و گسترش خریدهای  اینترنتی ، دانستن تعدادی نکات عمومی جهت جلوگیری از سو استفاده کلاهبرداران اهمیت دارد . در این مطلب تعدادی از موارد اصلی را به اطلاع شما میرسانیم.
۱- نماد اعتماد الکترونیکی:
سعی کنید خرید اینترنتی را از فروشگاهی انجام دهید که دارای نماد اعتماد الکترونیکی باشد زیرا این سایت  ها دارای مجوز مرکز توسعه تجارت می باشند و اطلاعات صاحب سایت راستی آزمایی شده است.
(فروشگاه رائیکا دارای نماد  اعتماد الکترونیکی می باشد)
۲- از سایتهایی که دارای گواهی امنیتی SSL می باشند خرید کنید در اینصورت اطلاعات شما مورد سرقت هکرها قرار نخواهد گرفت. نحوه تشخیص بدین صورت است که در نوار ابزار  مرورگر کلید سبز یا یک قفل دیده می شود که با کلیک بر روی آن عبارت زیر نمایش داده می شود:  “اتصال امن است”                                       (گواهی امنیتی چیست؟
وقتی به سایتی می‌روید که از HTTPS (ایمنی اتصال) استفاده می‌کند، سرور وب‌سایت از گواهینامه‌ای برای به اثبات رساندن هویت وب‌سایت به مرورگرها (مانند Chrome) استفاده می‌کند. هرکسی می‌تواند با ساخت گواهینامه جعلی، وب‌سایت را آنگونه که می‌خواهد نشان دهد.
برای اینکه بتوانید از وب امن استفاده کنید، Chrome لازم می‌داند وب‌سایت‌ها از گواهینامه‌های سازمان‌های مورداعتماد استفاده کنند.)                                                ضمنا مرکز نماد اعتماد الکترونیکی به فروشگاههایی که دارای گواهی امنیت SSL می باشند نماد اعتماد دو ستاره اعطا میکند.
( فروشگاه رائیکا دارای نماد اعتماد دو ستاره)
raeaka.com
۳- در هنگام پرداخت اینترنتی مطمئن شوید که در دام فیشینگ نیفتاده اید بدین معنی که اگر وارد صفحه پرداخت درگاه بانک شدید و آدرس بالای صفحه با آدرس شاپرک و بانک مربوطه متفاوت است از وارد کردن اطلاعات خود مثل شماره کارت و رمز دوم اجتناب کنید
(فروشگاه رائیکا متصل به درگاه پرداخت امن بانک ملت)
raeaka.com
۴- در صورتی که فروشگاهی را نمی شناسید درخواست پرداخت در محل را داشته باشید تا پس از دریافت سفارشتان در درب منزل ، مبلغ خرید را پرداخت کنید.
(فروشگاه رائیکا هم اکنون گزینه پرداخت در محل را برای استانهای تهران و البرز ، در اختیار مشتریان قرار میدهد تا مشتریان پس از دریافت کالا با اطمینان خاطر نسبت به پر داخت اقدام نمایند.)
امیدواریم با رعایت این نکات از هرگونه سواستفاده جلوگیری نمایید.
فروشگاه اینترنتی رائیکا-انتحاب و خرید آنلاین محصولات بهداشت فردی و ریبایی
Raeaka.com
دیدگاه‌ها ۰

*
*